Corovode: Cudia - Administratat leshojne vertetime me pagese por pa pulle postare. Cmimet variojne nga 100 - 200 lek **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Corovode: Cudia - Administratat leshojne vertetime me pagese por pa pulle postare. Cmimet variojne nga 100 - 200 lek

Fatjon Kaloci
25.12.13
Krejtesisht ndryshe nga sa mund te kuptohet nga njerezit e thjeshte shume banore te Corovode te cileve problematikat e ndryshme qe mund te kene u erresojne pak mendjen ndersa per nje vertetim punonjesit mund te ti kerkojne 100 apo 200 lek te rinj. Problematikat qe i cojne perballe Zyrave te shtetit apo njesive vendore ne Skrapar shpesh here i bejne qe te kryejne sic "u thuhet" me deshiren per te mbaruar sa me shpejt pune. Pavaresisht institucioneve qe i leshojne keto vertetime per sa kohe qe ne brendesi te tyre nuk ngjiten pulla postare qe te kene vleren e lekut qe paguhet per kete sherbim dyshimet per abuzime te mundshme jane me te medha. Ne shume institucione vendimet e tilla qe kushtezojne pagese per kete sherbim vijne si pasoje e se djeshmes se shkuar tashme por gjithesesi ka ende administrata qe operojne me pagese. Ju kujtojme: Cdo vertetim apo dokument qe merrni nga Zyra te ndryshme per sa kohe nuk ka pulle postare me vleren e lekut te mbishkruar ne pulle, automatikisht kjo nenkupton qe ju nuk keni perse te paguani kete sherbim.
©Corovoda On Line