E rralle: Corovode: 2 Nxenes shkojne me batanije ne Shkolle. Nje i trete me jastek elektrik **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

E rralle: Corovode: 2 Nxenes shkojne me batanije ne Shkolle. Nje i trete me jastek elektrik

Fatjon Kaloci
1.12.13
E gjate javes qe sapo mbyllem cudite vijojne ne Corovode, ndonse kete here ironia thumbuese e disa nxenesve ka patur vertet nje arsye madhore per gjithcka. Sipas raportit 2 nxenes te shkolles se mesme te pergjithshme "Ramiz Aranitasi" me batanije te marra nga shtepia iu drejtuan shkolles se tyre per te vijuar oret normale te mesimit. Ndersa nje i trete nga shtepia mori nje Jastek Elektrik qe mundi ta vendoste ne nje pune ne nje nje ore mesimi ndersa nga drejtues te shkolles u ndalua perdorimi i energjise elektrike per kete rast. Objektivisht ne thelb te ketyre reagimeve ka qene fakti qe shkolla e mesme e pergjithme nuk po ngrohet nga nje sistem ngrohje me gaz i kushtueshem qe u instalua rreth 2009 ndresa keto dite te ftohta nxenesit thjesht vishen trashe ndersa mesuesit apo drejtoria perkatese nuk kane komente mbi keto zhvillime. Gjate javes nje proteste e organizuar nga perfaqesuesit e senatit te shkolles u krye ne qender te Corovodes per kete vemendje me shume. Gjithesesi edhe gjetja e 3 te rinjve pertej dozave humoristike denon nje realitet jo fort te mire.
©Corovoda On Line