Emmy: Vrasja e kengetares nga Skrapari: Aksidentale: Gjykata e Apelit 2 vjet burg per biznesmenin kosovar. **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Emmy: Vrasja e kengetares nga Skrapari: Aksidentale: Gjykata e Apelit 2 vjet burg per biznesmenin kosovar.

Fatjon Kaloci
19.12.13
Rasti gjyqesor mbi ceshtjen "Emmy" ndryshe Elsina Hidershaj, vajza nga Skrapari qe humbi jeten ne 27 shkurt 2011. Ceshtja  kaloi dje ne Gjykaten e Apelit. Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për biznesmenin kosovar Aziz Kelmendi. Ditën e djeshme e merkure 18 dhjetor 2013 Apeli dha masën 2 vjet burg për Kelmendin, i cili akuzohet për vrasje aksidentale të këngëtares Elsina Hidershaj, e njohur me pseudonimin “Emmy”. Gjykata e Apelit vendosi që Kelmendi të vuajë pjesën tjetër të dënimit. Gjykata e Shkallës së Parë kishte vendosur pezullim të një pjese të dënimit për biznesmenin Kelmendi. Biznesmenit i ishte pezulluar dënimi prej 10 muaj burg. Biznesmeni Aziz Kelmendi akuzohet për ngjarjen e ndodhur në 27 shkurt 2011 pranë një lokali nate në Tiranë, kur me makinën e tij, ka aksidentuar 21-vjeçaren Elsina Hidershaj, me të cilën kishte njohje. Ne dicionin e vitit te kaluar Elsina Hidershaj ka qene e vleresuar nga audienca edhe ne sondimin vjetor "Personaliteti i Vitit 2012" ku ishte nje prej te nominuarve.
©Corovoda On Line