Futboll: K2 Mbyllet Faza Dimerore. Skrapari mundet nga Memaliaj. Skrapari vendos "Rekord" Ja Rezulatet e javes se 11te **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Futboll: K2 Mbyllet Faza Dimerore. Skrapari mundet nga Memaliaj. Skrapari vendos "Rekord" Ja Rezulatet e javes se 11te

Fatjon Kaloci
9.12.13
Te dielen u lujaten edhe takimet e Kategorise se Dyte te Futbollit ku per Grupin e Jugut ekipi yne vendas u mund serisht me rezultatin 1:0 nga Memaliaj. Ky ishte edhe takimi i fundit per sezonin dimeror te sezonit kalendarik 2013 - 2014. Per ekipin tone vendas kjo faze totalisht per tu harruar ndersa ne statistika qe prej fillimit kemi:
 Ne 11 Takimet e Luajtura perfshire edhe takimin e 8 dhjetorit 2013 Skrapari gjithesej ka mundur te rregjistroj vetem 1 Fitore, 1 Barazim dhe 9 Humbje. Gjithesej ka shenuar vetem 8 Gola ne keto 11 jave ndersa ka pesuar 25 Gola me diferencial negativ - 17 gola me i larti nder ekipet e tjera. Skrapari keshtu mundi te vendos nje "rekord" historik ku gjate gjithe ketyre javeve ka mbajtur Vendin e Fundit ne klasifikim.
Sipas Corovoda On Line data 23 shkurt 2014 do te rinis futbollin per kategorine e dyte ne Shqiperi ndersa ndeshjen e pare per sezonin pranveror (qe perkon me ndeshjen e 12te te gjithe sezonit) Skrapari do ta kete ne Kucove ndaj Naftetarit.
Rezultatet e plota te ndeshjeve te luajtura te dielen e 8 dhjetorit 2013 jane:
Memaliaj 1 - 0 Skrapari
Tepelena 2 - 0 Gramozi
Naftetari 1 - 0 Sopoti
Gramshi 1 - 0 Delvina
Bilisht 4 - 0 Orikumi
Permeti 1 - 0 Kelcyra

Ne fund te 11 javeve, Kryeson Naftetari me 27 pike ne vend te dyte eshte Sopoti me 25 pike ndersa me 22 pike ne vendin e trete qendron Bilisht Sport.
©Corovoda On Line