Jozyrtare: Qendra e Corovodes do te ndryshoj Projekti rreth 30 milion do te jete mjaft kontemporan. U prezantua per te paren here ne 2011 **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Jozyrtare: Qendra e Corovodes do te ndryshoj Projekti rreth 30 milion do te jete mjaft kontemporan. U prezantua per te paren here ne 2011

Fatjon Kaloci
6.12.13
Jozyrtarisht Corovoda On Line meson se po ecin tratativat per nje investim serioz me ne fund ne Corovode. Keshtu sipas lajmit, Nje projekt mund te konkretizohet se shpejti duke sjelle ne nje imazh krejtesisht ndryshe Corovoden e Ardhshme. Nje pedonale e gurte ku do te kete kufizim me orar kalimi per mjetet aoutomobilistike ne segmentin nga Bashkia drejt ish-Mapos e deri ne fund, vende parkimi, istalacione te Ujit te tipit shatervane dhe nje vend enksa per evente artistike etj jane detajet e ketij projekti. Per here te pare ky projekt u prezantua ne 2011 ndersa ne ate kohe ky propozim vinte Deputeti i Partise Socialiste Fidel Ylli ndersa ne Corovode garonte per kete subjekt Rezart Hoxha. Projekti mendohet se do te vij ne ndihme edhe per qarkullimin rrugor pasi ndryshe nga nje shesh qendror kaotik nje pjese e tij do te konvertohet ne elemente kontemporan ku do te dominojne pllakat tipike te gurta te Skraparit ndersa nga ana tjeter rruga me dy korsi do te rreth rrotulloj qendren aktuale. Besohet se takimet e radhes per kete gje mund te jene rreth datave 20 dhjetor 2013 por ky informacion eshte jozyrtar
©Corovoda On Line