Ngjarja: Corovode. Pergjaket e hena. Arrestohen 2 shtetasit. Qelluan me thika ne fyt nje person. **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Ngjarja: Corovode. Pergjaket e hena. Arrestohen 2 shtetasit. Qelluan me thika ne fyt nje person.

Fatjon Kaloci
9.12.13
Nje ngjarje e rende u rregjistrua prag mesdites se sotme ne Corovode ne lagjen "Clirim" prane Godines se Zjarrefikses ndersa nje person u lendua seriozisht per jeten nga dy shtetas. Nje person qe punonte si taksist ne Corovode me inicialet Z.H. u qellua se paku tre here ne fyt nga dy persona te tjere perkatesisht 35 dhe 39 vjecar. Ngjarja ka ndodhur per shkak te nje kerkese per divorc qe Z.H. ka kerkuar nga bashkeshortja perkatesisht motra e 35 vjecarit autor D.C. Ky i fundit se bashku me autorin e dyte 39 vjecar A.C. rane ne pranga nga Blute e Skraparit menjehere pas ngjarjes ndersa i lenduari u trasportua menjehere ne Spital e me pas ne Spitalin Ushtarak ne Tirane permes trasportit ajeror.
Ngjarja u rregjistrua kete te hene 9 dhjetor 2013 ne Corovode.
©Corovoda On Line