Permiresohet Rruga ne Hyrje te Corovodes. Rruga mund te ndryshoj drejtimin ne te ardhmen **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

.

Permiresohet Rruga ne Hyrje te Corovodes. Rruga mund te ndryshoj drejtimin ne te ardhmen

Fatjon Kaloci
2.12.13
Ndersa prej muajsh segmenti ne hyrje te Corovodes ka qene tejet i veshtire sidomos per drejtuesit e mjeteve te ulta me se fundmi gjendja e rruges ne fjale me nje gjatesi te perafert ne rreth 3 kilometra eshte permiresuar ndjeshem, Aksi rrugor ne  fjale ishte kthyer prej kohesh ne nje shqetesim me shume jo vetem per vendasit por edhe per vizitoret e Corovodes apo fshatrave te Komunave respektive. Por sipas nje burimi mendohet se tek vendi i quajtur Buzuq rruga do te devijoj per ne drejtimin tjeter pra mund te kaloj per nga ana e malit ku ndodhet fshati Munushtir ndersa do te ndertohet nje ure e madhe mbi lumin Osum ne kete pjese cka do te ndryshoj edhe pjesen hyrese per ne Corovode.
©Corovoda On Line