Video: Deputetja Silva Caka ne formatin Intervista. Caka eshte deputete me e re e Skraparit. Ja video **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Video: Deputetja Silva Caka ne formatin Intervista. Caka eshte deputete me e re e Skraparit. Ja video

Fatjon Kaloci
19.2.14
Ne formatin "Intervista" ne kanalin televiziv "Ora News" e ftuar e pasdites se ores 16:30 te se martes 18 shkurt 2014 ishte deputetja e Levizjes Socialiste per Integrim Silva Caka. Caka eshte zeri me i ri i qarkut ne legjislativin 2013 - 2017 qe vjen nga Skrapari dhe qe perfaqeson Qarkun Berat.
E ftuar ne formatin e moderuar nga Ervin Peci, deputetja Caka foli per disa nder tematikat kryesore te zhvillimeve te se perdishmes ne poltiken shqipetare duke u ndalur fillimisht ne zhvillimet mes ILDKP dhe legjislativit, per statusin e nenpunesit civil, reformen territoriale etj. Corovoda On Line sjell videon ne fjale te intervistes.

©Corovoda On Line