Aksidenti: Rrezohet nje mjet. Nje 45 vjecar lendohet me rende por jo me pasoja per jeten. Ngjarja nje dite me pare **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Aksidenti: Rrezohet nje mjet. Nje 45 vjecar lendohet me rende por jo me pasoja per jeten. Ngjarja nje dite me pare

Fatjon Kaloci
13.3.14
Mengjesin e se merkures 12 mars rreth ores 09:00 nje mjet tip Land Rover u rrezua ne nje segment te veshtire rrugor ndersa po udhetonte ne drejtimin Hambull - Sevran. Mjeti devijoi nga rruga dhe sipas nje deshmie beri mbi 8 rrotullime ne nje thellesi prej afro 15 metrash thelllesi. 4 persona ndodheshin ne mjet ndersa vetem njeri prej tyre nje 45 vjecar me inicialet A.C.  plagos me rende nga ky aksident ne pjesen e kokes dhe te kraherorit. 3 personat e tjere paten lendime te pakta. Te 4te personat pak pas ores 10:00 u mjekuan fillimisht ne Spitalin e Corovodes nga ku u mendua se 45vjecari duhej te trasportohej me mjet ajeror per kurim me te specializuar ne Tirane. Burime te pasdites se vone thane se gjendja shendetesore e A.C. eshte jashte rrezikut dhe se do vijoj te kurohet ne Tirane edhe per disa dite. Corovoda On Line sjell si imazh momentin ndersa trasportohej me helikopter i plagosuri.
©Corovoda On Line