Disiplina ndeshkon Skraparin 20 000 lek gjobe. Papergjeshmeri dhe Tifozat shkaku i zhgenjimit te radhes **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Disiplina ndeshkon Skraparin 20 000 lek gjobe. Papergjeshmeri dhe Tifozat shkaku i zhgenjimit te radhes

Fatjon Kaloci
19.3.14
E sikur te mos mjaftonin rezultatet zhgenjyese ne fushen e lojes se Skraparit edhe ndonje tifoz problematik ndeshkon ekipin e Skraparit. Sipas Corovoda On Line ne vendimin e pritshem te sotem per publikim te Komisionit te Disiplines ne Federaten Shqipetare te Futbollit mundet qe ekipi i Skraparit te ndeshkohet per sjellje jo te mire te tifozerise dhe per mospermbushje te pergjegjesive ne organizimet e takimeve me nje shume prej 20 000 lekesh. Vendimet "e ashpra" do te jene te vazhdueshme per secilin ekip qe prish "fair play" madje mund te kalohet edhe ne perjashtime ekipesh. Ndeshjen e fundit Skrapari barazoi ne shtepine e vete me rezultatin 1 - 1 me Sopotin, por vendasit vijojne te jene ne fund te klasifikimit.
©Corovoda Online