Skrapari mundet ne minuten e fundit ne Delvine me rezultatin e ngushte 1:0 Shpresojme 3pikshin tek disiplina per Sopotin **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skrapari mundet ne minuten e fundit ne Delvine me rezultatin e ngushte 1:0 Shpresojme 3pikshin tek disiplina per Sopotin

Fatjon Kaloci
10.3.14
Edhe kete jave do te mjaftohemi me nje humbje por teper me luftarake. Keshtu te dielen ne oren 15:00 ne Delvine u luajt takimi i Kategorise se Dyte mes Delvines dhe Skraparit. Takimi i vlefshem per javen e 14te. Per Skraparin u aktivizuan fanelat 4.Neldi Xhizdari 5.Enea Musha 6.Florjan Kurti  7.Lucjano Kallmi 8.Blerjan Dosti 9.Matem Veisllari 10.Klevis Jaho 12.Klodjan Beqollari(portier) 17.Edison Hatellari(Kapiten) 18.Alion Kaloci. Takimi u drejtua nga arbitri kryesore Elidon Halo. Ne minuten e 84 Skrapari beri nderrim ku hyri ne Loje Gerald Cecaj ndersa Xhizdari iu drejtua pankines. Ndonse Delvina u ndeshkua me 4 kartona prej te cileve 2 te Kuq ndeshja u ndez me teper nga fundi i takimit. Goli i vetem i takimit erdhi ne minuten e 89 ku Ergis Tarellari shenoi gol per Delvinen.  Skrapari shpreson ne vendimin e Komisionit te Disiplines lidhur me ndeshjen me Gramshin ku aktivizimin e nje lojtari te ketij te fundit ndonse ishte i denuar me te kuq ne takimin me Sopotin, do te perpiqemi ta konvertojme ne nje 3piksh tavoline. Ndeshja e radhes do te luhet ne Corovode ndaj Sopotit.
©Corovoda On Line