Corovode: Solidarizohen te rinjte. Mbeshtetje financiare per 16 vjecarin e plagosur pak dite me pare **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Corovode: Solidarizohen te rinjte. Mbeshtetje financiare per 16 vjecarin e plagosur pak dite me pare

Fatjon Kaloci
21.6.14
Bashkemoshataret e nje 16 vjecari qe pak dite me pare mbeti i plagosur rende ne nje grindje me nje 19 vjecar ne afersi te konviktit te qytetit te Corovodes, ne kete jave te fundit te shkolles dhane edhe mbeshtetjen e tyre per te qene me afer edhe ekonomikisht me djaloshin qe u lendua ne forma serioze per jeten. Te rinjte nxenes te se njejtes klase ne Gjymnasin "Ramis Aranitasi" ne kete inisiative u mbeshteten edhe mesues te gjymnasit te vetem te Corovodes. Mesazhet sensibilizuese ne nisma te ndryshme sociale ne Corovode me se fundmi po gjejne edhe reagimin e komunitetit vendas.
©Corovoda Online