Tre dite pas. Run 4 Autism dedikon status per mbeshtetjen qe morren ne Polican **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Tre dite pas. Run 4 Autism dedikon status per mbeshtetjen qe morren ne Polican

Fatjon Kaloci
5.6.14

Ne oret e vona te pasdites se te enjtes 5 qershor 2014 nepermjet nje azhornimi ne rrjetin social Facebook sipermarrja vullnetare Run 4 Autism i dedikoi nje status te vecante eventit te 1 qershorit ku me shume se 2 000 veta mikpriten dhe mbeshteten ne sheshin Tomorri ne Polican afro 130 garuesit e palodhur te Run 4 Autism. Te nisur nga nje nje numer nje shifror pavaresisht mbulimit mediatik ata shume shpejt u bene protagonistet e vertet te levizjeve me tematika sociale per te cilat Shqiperia dhe Shqipetaret kane me shume nevoje. Nen hashtag #Polican5kRun nen statusin e pak minutave me pare shkruhej:


Evente te tjera priten te ndodhin per perkrahjen e kesaj kauze ku heronjte e vertete te kesaj kauze jane ne fakt Dejan, Darli, Drin, Joel, Elona, Mario, Mateo dhe Lorenci©Corovoda Online