Koordinata X: "Rrite, Rrite 5 Shtatori"... Futbolli që ndezi Skraparin, Emrat që ndezën Futbollin **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Koordinata X: "Rrite, Rrite 5 Shtatori"... Futbolli që ndezi Skraparin, Emrat që ndezën Futbollin

Fatjon Kaloci
24.11.15
Ajo thuhej sa herë që tifozeria kërkonte shtim të golave apo një lojë shumë më cilësore. Ishte "përkëdhelja" nga zemra e qindra e qindra tifozëve jo vetëm të Çorovodës por të gjithë Skraparit që ndër vite mbështesnin ekipin tonë vendas të futbollit. Nëpër mure, pemë, e kudo (fushat e sportit nuk kishin shumë vende për tu ulur) tifozeria kurrë nuk rreshte me tipiken "Rrite, Rrite 5 Shtatori". Ekipi i futbollit "5 Shtatori" daton krijimin në 1959. Corovoda Online do të ndalet në disa nga emrat që bënë historinë e kuqe të fanelave të "5 Shtatorit" ndër vite. Që në fillim do t'ju kërkojmë ndjesë nëse kemi lënë pa përmendur ndonjë emër pasi për ne është e vështirë gjetja e të dhënave. Por le të jetë ky shkrim një falenderim e mirënjohje jo vetëm për emrat e listuar por për të gjithë ata që na kanë nderuar e bërë krenar me sportin e adhurueshëm të para viteve 1990'
1. M.Hotova
2. A.Maqellari
3. P.Nasi
4. K.Meçani
5. L.Strumi
6. P.Ndoja
7. N.Guri
8. M.Bregu
9. A.Ibro
10. V.Laze
11. P.Kaculi
12. A.Muci
13. F.Laze
14. V.Bega
15. M.Caka
16. B.Zeneli
17. A.Musabelliu
18. D.Naço
19. E.Qafa
20. H.Çeço
21. Nj.Bregu
22. A.Hysi
23. F.Guri
24. M.Baze
25. A.Guri
26. R.Ajdini
© Corovoda Online