Novaj, Skrapar Rrufeja djeg një ndërtesë 2 katëshe në Bogove. FOTO / VIDEO **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Novaj, Skrapar Rrufeja djeg një ndërtesë 2 katëshe në Bogove. FOTO / VIDEO

Fatjon Kaloci
27.11.15
Mesjava që lamë pas, ajo e mbrëmjes së të mërkurës 25 nëntor 2015 së një moti të keq, solli dëmtimin e një shtëpie në afërsi të Novajt, një lokalitet i afërt i njësisë administrative Bogovë, në Skrapar. Mendohet se rënia e një rrufeje ka shkaktuar zjarrin e rënë në godinën 2 katëshe të një shtetasi me inicialet N.Q. Në banesë jetonin 2 familje dhe se në kohën e shkarkesës natyrore elektrike 12 pjesëtarë ndodheshin në mjedisin e banesës e cila shumë shpej u përfshi nga flakët. Në vijim ndjekim disa plane video të trasmetuara një ditë më parë nga emitenti Ora News.Dëmet fatmirësisht mbetën vetëm në llojin material dhe nuk u raportuan lendime në njerëz.

©Corovoda Online / Imazhe Video Ora News