Sport: Përfundon Skrapari - Përmeti Ja rezultatet e Kategorisë 2/b **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Sport: Përfundon Skrapari - Përmeti Ja rezultatet e Kategorisë 2/b

Fatjon Kaloci
1.11.15
Me një penallti në minutat e fundit mbyllet përfundimisht me rezultatin 2:4 takimi Skrapari - PËrmeti. Takimi nisi në orën 14:30 ku Arza shënoi fillimisht për Skraparin në minutën e 16'të. Më pas me një dopietë Merko shënon në minutën e 30 dhe 34 duke e përfunduar pjesën e parë Skrapari 1 - Përmeti 2. Gjatë kësaj pjese veçojmë në minutën e 37 u ndëshkua Kallmi. Në pjesën e dytë minuti i 63 do të sillte gol duke barazuar rezultatin 2:2 fale Shena. 2 minuta më vonë Bruno çon rezultatin 2 - 3 në të 65 minutë. Në minutën e 87 Merko përmes një goditje nga 11 metëshi do të shënonte për të tretën herë personalisht duke mbyllur takimin në 2:4
Ndeshjet e Tjera dhanë këto rezultate:
Skrapari - Përmeti 2:4
Naftëtari - Gramozi 4:1
Bilisht Sport - Tepelena 3:1
Tomorri - Memaliaj 1:0
Orikumi - Domosdova 1:0
Delvina - Himara 3:1
©Corovoda Online / Imazhi me karakter ilustrues