18 vjeçari nga Skrapari në The Voice of Albania 5 kalon fazën e parë **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

18 vjeçari nga Skrapari në The Voice of Albania 5 kalon fazën e parë

Fatjon Kaloci
23.1.16
Një natë më parë 23 Janar 2016, ndërsa në Shqipëri ka filluar faza e Audicioneve të fshehura në formatin "The Voice Of Albania 5" djaloshi i ri nga Skrapari Orges Dhima debutoi me interpretimin e tij në një këngë të britanikut Ed Sheeran "Dunk in Love" (Dehur nga Dashuria). 18 vjeçari që momentalisht jeton në Tiranë u mbajt mend në interpretimin e djeshëm sidomos për pas reagimin pas finalizimit të këngës ku entuziazmi për "kthimin e karriges" së Jonida Maliqi një nga katër anëtarët e jurisë së The Voice për këtë edicion. Ndjekim të plotë videon në momentet e natës së djeshme. Formati "The Voice of Albania" prej 5 vitesh trasmetohet në kanalin Top Channel.

© Corovoda Online