Online në Shqipëri Ja 154 website Më të ndjekurat e klikimeve shqip **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Online në Shqipëri Ja 154 website Më të ndjekurat e klikimeve shqip

Fatjon Kaloci
19.1.16
Blogjet me domaine të dedikuara në Shqipëri mendohet se deri në fundvitin 2015 mund të jenë rreth 1 000 në versionet e tyre online. Mes gazetarive profesionale dhe atyre amatoreske janë klikimet ato që japin treguesin kryesor dhe beteja për ndjekshmëri vijon. Portale të ndryshme zgjedhin tituj bombastikë për të joshur audiencë. Tregu online duket sikur ngjan me vitet muzikore tallava të pas 1999 në Shqipëri. Morrëm shkas nga një portal i cili në një postim shkruante titullin " Aksidentohet zëvendës ministri. Ja fotot e aksidentit" por në brendësi lajmi nuk kishte të bënte me Shqipërinë. Joshje rezultative apo shmangie e klikimeve të radhës? E nën dilemë, klikimet vijojnë. Por le të shohim bashkë në vijim Cilat kanë qënë portalet më të klikueshëm në Shqipëri deri këtë mes janar 2016 ku kemi menduar të listojmë dhe adresarët më kryesore referuar të dhënave të alexa.com. Klasifikimi sipas Alexa i referohet të dhënave ditore dhe mesatarizuese me muajin më parë. Për domainet shqip ekziston kjo ndjekshmëri.
1. GazetaExpress.com
2. Lajmi.net
3. Balkanweb.com
4. Koha.net
5. Merrjep.com
6. Top-channel.tv
7. Anabel.al
8. Syri.net
9. Zeri.info
10. Merrjep.al
11. Albeu.com
12. Ikub.al
13. Revistaclass.al
14. Kosovarja-ks.com
15. Botasot.info
16. Orainfo.com
17. Futjakot.al
18. Lexo.al
19. Telegrafi.com
20. Gazetatema.net
21. Noa.al
22. Gjirafa.com
23. Shekulli.com.al
24. Filma24-al.net
25. Shqiptarja.com
26. Albfilm.com
27. Lapsi.al
28. Fax.al
29. Panorama.com.al
30. Ekosova.net
31. Mapo.al
32. Opozita.com
33. Civitas.al
34. Ladyalbania.al
35. Infokosova.net
36. Oranews.tv
37. Revistawho.com
38. Opinion.al
39. Gazetadita.al
40. Javanews.al
41. Reporter.al
42. Gazeta-shqip.com
43. Albfax.com
44. Newsbomb.al
45. Indeksionline.net
46. Mistreci.com
47. Lajme.al
48. Tvklan.al
49. Lajmifundit.al
50. Monitor.al
51. Njoftime.com
52. Kohajone.com
53. 100oferta.com
54. Gazetaglobale.com
55. Ata.gov.al
56. F24-al.me
57. Fishmedia.info
58. Perqasje.com
59. Klankosova.tv
60. Mosrri.org
61. Abc.al
62. Tatime.gov.al
63. Financa.gov.al
64. Tesheshi.com
65. Gazetacelesi.al
66. Respublica.al
67. Sot.com.al
68. Cmendina.tv
69. Arberianews.com
70. Citynews.al
71. Bota.al
72. Gazetablic.com
73. Qbz.gov.al
74. Bkt.com.al
75. Shqiperiaime.al
76. Abcnews.al
77. Rtklive.com
78. Bankacredins.com
79. Arsimi.gov.al
80. Filmaon.com
81. Shitesot.com
82. Zeriamerikes.com
83. Parlament.al
84. App.gov.al
85. Ofertasuksesi.com
86. Realestate.al
87. Kryeministria.al
88. Bankofalbania.org
89. Peshkupauje.com
90. Droni.al
91. Tiranaobserver.al
92. Telegraf.al
93. Vodafone.al
94. Procreditbank.com.al
95. Kosova-sot.info
96. Visionplus.al
97. Living.al
98. Shqiperia.com
99. Raiffesisen.al
100. Europaelire.org
101. Itshqip.com
102. Telekom.com.al
103. President.al
104. Teksteshqip.com
105. Exit.al
106. Jetaoshqef.al
107. Digitalb.al
108. Fsdksh.com.al
109. Data.al
110. Qkr.gov.al
111. Scan-tv.com
112. Kallxo.com
113. Ireaproperty.com
114. Kosovapress.com
115. Shtepiaelibrit.com
116. Forumishqiptar.com
117. Peshkuiarte.com
118. Gen.al
119. Shendetesia.com
120. Infoglobi.info
121. Shpi.al
122. Shije.al
123. Asp.gov.al
124. Alblikerz.al
125. Panorama-sport.com
126. Instat.gov.al
127. Gjuhashqipe.com
128. Kuzhinashqiptare.com
129. Gjykataadministrativeeapelit.al
130. Shqipopedia.org
131. Lajmexpress.info
132. Dyqantaxi.com
133. Portalpune.com
134. Abcom.al
135. Tetovasot.com
136. Raiffeisen-invest.al
137. Intesasanpaolobank.al
138. Klsh.org.al
139. Vizatim.com
140. Botapress.info
141. Neptun.al
142. Rtsh.al
143. Magshqip.com
144. Serialekomedi.com
145. Standard.al
146. Telesport.al
147. Prive.al
148. Duapune.com
149. Shikovideot.com
150. Albjokes.info
151. Gazetavip.com
152. Albtelecom.al
153. Albseriale.com
154. Postieri.net
©CorovodaOnline / Materiali i mësipërm përdor të dhënat e akumuluara nga Alexa.com deri në 19 Janar 2016