Sport: Skrapari kap 3 pikëshin e parë pas 11 ndeshjesh. Përfundon Skrapari - Orikumi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Sport: Skrapari kap 3 pikëshin e parë pas 11 ndeshjesh. Përfundon Skrapari - Orikumi

Fatjon Kaloci
21.2.16
Është luajtur sot takimi i parë i Fazës së Dytë të sezonit 2015 - 2016 për Kategorinë e Dytë mes Skraparit dhe Orikumit. Ka qënë një ndeshje me gjithçka, Gola, penallti, kartona të kuq dhe të verdhë, ajo që u luajt në Çorovodën e kësaj të diele 21 Shkurt 2016 pak pas orës 14:00 Fillimisht ishte Skrapari i cili në minutën e 11 do të shënonte përmes një 11 metërshi përmes Karemani. 4 minuta më vonë vjen një duo fillimisht nga Harizi në të 15ten për Orikumin (edhe ky përmes një 11 metërshi) dhe një minutë më vonë Gjondeda shenon duke mbyllur pjesën e parë 1:2 për miqte. Pjesa e dytë ka nisur me barazimin e vendasve në 2:2 për të vijuar në vanacimin e miqve 2:3 dhe barazimit 3:3 ndërsa dy lojtarë të Orikumit gjatë pjesës së dytë u ndëshkuan me të kuq. Skrapari shënoi në fund të minutit të 80 golin e avantazhit në 4:3 u mbyll ky takim.
© Corovoda Online trasmetoi në live update gjithe eventin