Problemi - Recetat e Rimbursueshme të ilaçeve - Pensionistët e Skraparit "shkojnë" në Poliçan **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Problemi - Recetat e Rimbursueshme të ilaçeve - Pensionistët e Skraparit "shkojnë" në Poliçan

Fatjon Kaloci
26.7.16
Pamje nga Çorovoda 2016
Një problematikë institucionale me operatorët farmaceutik që punojnë në Çorovodë si edhe institucioneve rregullatore të linjës prej pak ditësh ka shtuar një problem më shumë për pensionistët e Skraparit, veçanërisht atyre që ilaçet apo medikamentet mjekësore i marrin nga skema e barnave të rimbursueshme. Prej mëse 5 ditësh për ilaçet e rimbursueshme pensionistëve më së tepërmi, kjo verë e nxehtë i rëndon edhe më shumë, pasi detyrohen të shkojnë drejt Poliçanit për shërbimet e recetave me barna të rimbursueshme. Jozyrtarisht besohet se institucionet ekzekutive të linjës së Tiranës zyrtare u kanë kërkuar respektimin e disa kritereve më të forta operatorëve farmaceutik në Çorovodë, duke patur parasysh jo vetëm aspekte të kontratave por edhe të distancave metrike në largësi, kështu thuhet jozyrtarisht.  
Corovoda Online