45 vjeçari nga Poliçani ndalohet në Kufi. Sipas Policisë mbante Euro të falsifikuara -->

Kategoria e gjetur

Iklan Semua Halaman

45 vjeçari nga Poliçani ndalohet në Kufi. Sipas Policisë mbante Euro të falsifikuara

Fatjon Kaloci
24.8.16
Sipas Policisë një 45 vjeçar me inicialet Z.Ç. nga Poliçani Skrapar u ndalua nga blutë Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit në Korçë. Ngjarja ndodhi një ditë më parë 23 gusht 2016. Sipas lajmit zyrtar shtetasi u ndalua pranë fshatit Vërnik, nëafërsi të Devollit ku u kap me një sasi prej 420 Euro të dyshuara të falsifikuara. I njëjti shtetas, pas veprimeve të policisë rezultonte i shpallur në kërkim nga Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Berat për një vepër të mëparshme të klasifikuar si Vjedhje.
Corovoda Online