Dobrenj - Skrapar: 11 të arrestuar Kapen 14 600 rrënjë bime narkotike VIDEO **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Dobrenj - Skrapar: 11 të arrestuar Kapen 14 600 rrënjë bime narkotike VIDEO

Fatjon Kaloci
26.8.16
Rreth mesditës së djeshme e enjte 25 gusht 2016, të paktën 11 persona u arrestuan nga Policia. Ngjarja i referohet orës 12:30, ku në afërsi të fshatit Dobrenj në një sipërfaqe të hapur rishtazi u gjetën dhe asgjesuan rreth 14 600 bimë të llojit Kanabis Sativa. Në vendngjarje nga policia, u sekuestruan edhe 2 automatikë AK 47 të kapura këto në cilësinë e provave materiale. Dobrenji ishte listuar më herët në hartën e zonave kultivuese në Skrapar.
Emrat e 11 personave të ndaluar:
1. Leonard Myrtelli 26 vjeç Fier
2. Donald Velo, 20 vjeç Fier
3. Alket Kurti, 34 vjeç Tiranë
4. Sefedin marku 24vjeç, Sarandë
5. Lorenc Alikaj, 27 vjeç Tepelenë
6. Virion Tushallari, 33 vjeç Levan
7. Ilir Omeri, 22 vjeç Fier
8. Redion Hamzaj, 28 vjeç Fier
9. Fadil Tushallari, 57 vjeç Levan
10. Barjam Cjapi, 23 vjeç Tepelenë
11. Andrea Arixhi, 41 vjeç Gramsh
VIDEO

Në aspektin zyrtar të lajmit Policia thotë se po punohet për sqarimin e plotë të ngjarjes.
Corovoda Online