Koordinata X: Prej 1500 - Ja disa ndër Hartat e kohëve mbi Skraparin e sotëm **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Koordinata X: Prej 1500 - Ja disa ndër Hartat e kohëve mbi Skraparin e sotëm

Fatjon Kaloci
18.8.16
Tomoriza, Iskrapar, Skrapari, Apsus, Hapsius, e shumë mistere mes një udhëtimi për hartash unikale në rrjedhën e historisë. Corovoda Online në këtë punim sjell disa imazhe ndër vite të Skraparit të sotëm sesi ai ka gjetur pasqyrimin në harta të ndryshme në vite. Koordinata X, ndalon me këto imazhe në vijim ku paraqesim në këto postim afro 30 harta të kohëve të ndryshme ndër vite. Gjatë punimit, jo domosdoshmërisht mund të shihni emërtesat e sotme, por mund ti referoheni vendodhjes që jemi përpjekur ta modifikojmë nën zmadhimin kuadrat në disa prej këtyre imazheve.


Corovoda Online