Leshnje, Skrapar - Mjeti nën Flakë gjatë lëvizjes - Nuk ka të lënduar - Ngjarja një ditë më parë **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Leshnje, Skrapar - Mjeti nën Flakë gjatë lëvizjes - Nuk ka të lënduar - Ngjarja një ditë më parë

Fatjon Kaloci
25.8.16
Drejtuesi i mjetit mundi që të t'a braktiste nën ecje mjetin. Kështu, një ditë më parë e mërkurë 24 gusht 2016 rreth orës 16:00 një mjet tip fuoristradë  "Daihatsu" në rrugën Çorovodë - Leshnje, pranë qëndrës shëndetësore të Leshnjes një njësi administrative e largët e Skraparit në ecje është djegur makina. Mjeti ishte në Pronësi të një 38 vjeçari me inicialet G.Gj. banues i kësaj njësie. Nga veprimet e kryera rezulton se shkaku ka qënë një shkëndije elektrike. Ngjarja konsiderohet aksidentale dhe materialet i kaluan Prokurorisë së rrethit Gjyqësor Berat.
Corovoda Online / Imazhi Arkiv - Qëndra Shëndetësore Leshnje 2015