Ndalohen 2 të Rinj. Udhëtonin me sasi të vogla narkotike me Autobuz drejt Skraparit **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Ndalohen 2 të Rinj. Udhëtonin me sasi të vogla narkotike me Autobuz drejt Skraparit

Fatjon Kaloci
22.9.16
Një ditë më parë, dy të rinj u arrestuan në kushte flagrance ndërsa po udhëtonin me autobuz në segmentin rrugor Bogovë - Skrapar. Sipas policisë, nga kontrolli fizik që iu bë dy shtetasve 31 dhe 29 vjeçar me inicialet F.H. dhe A.M. të dy shtetas që banonin në Uznovë dhe që po udhëtonin me autobuzin e linjës, gjatë kontrollit që i'u bë në Bogovë i'u gjet një sasi e vogël lëndësh narkotike Heroinë (në një prej të rinjve) si dhe Mariuanë në dozë të përafërt me 55 dhe 14 gram. Për dy shtetasit u bë arrestimi në kushte flagrance. Ngjarja i referohet një dite më parë, e mërkurë 21 shtator 2016.

Corovoda Online