FSHF - Skrapari ka afat deri në 4 Tetor 2016 për Kriterin Financiar - Nëse kjo nuk ndodh, ekipi nuk do jetë pjesë e K2/B **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

FSHF - Skrapari ka afat deri në 4 Tetor 2016 për Kriterin Financiar - Nëse kjo nuk ndodh, ekipi nuk do jetë pjesë e K2/B

Fatjon Kaloci
1.10.16
Sipas Corovoda Online Federata Shqiptare e Futbollit nuk do të përfshij në Kategorinë e Dytë të gjitha ato ekipe të cilat nuk kanë plotësuar deri në datën 4 Tetor 2016 Kriterin Financiar të Klubeve. Në disa ekipe radhitet edhe ekipi i Skraparit. Ndërsa ditën e mërkurë 5 Tetor 2016 FSHF do të hedh shortin e përballjeve sportive për të dyja grupet e Kategorisë së Dytë Mospërmbushja e Kriterit Financiar mund të jetë skualifikuese për të mërkurën, e thënë ndryshe Ekipet që nuk e plotësojnë këtë kriter nuk do të jenë në Vazot e Shorteut për sezonin 2016 - 2017.
Ekipet të cilat deri tani nuk kanë plotësuar kriterin financiar janë:
1 - FC Kevitan,
2 - FC Internacional Tirana,
3 - Luzi 2008,
4 - KF Ada,
5 - KF Domosdova,
6 - Vllaznia B,
7 - FK Tepelena,
8 - Bilisht Sport,
9 - SHS Përmeti,
10 - FK Memaliaj,
11 - FK Skrapari,
12 - Devolli,
13 - Himara.

Corovoda Online