VIDEO: Asfaltohet një segment rrugor në Skrapar - Rruga në kuadër të investimeve të T.A.P. **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

VIDEO: Asfaltohet një segment rrugor në Skrapar - Rruga në kuadër të investimeve të T.A.P.

Fatjon Kaloci
8.10.16
Ndërsa pak vite më parë, do të duhej që ata që udhëtonin drejt njësisë administrative Potom, të përdornin mjete të larta, tani më kjo mbetet preferenciale. E gjithë kjo pasi së fundmi, kontraktorët e Trans Adriatic Pipeline, kanë asfaltuar segmentin rrugor nga vendi i quajtur Fusha e Druve ( nën fshatin Zogas) Polenë, deri në Qafën e Osojës rruga edhe përse rurale, ka marrë parametra bashkohorë. Ndërsa pjesa vijuese drejt Potom, është momentalisht e çakulluar pasi më herët është zgjeruar. Ky segment do të përdoret për komunikimin e mjeteve për ndërtimin e pjesës që kalon në Skrapar e gazsjellësit T.A.P. Një video amatoriale e ngarkuar në rrjet jep disa nga momentet e punimeve në këtë segment.

Corovoda Online