Poeti Skraparas hedh në treg vëllimin e ri poetik: -Aljad Bilimani - U dashurova në atë natë **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Poeti Skraparas hedh në treg vëllimin e ri poetik: -Aljad Bilimani - U dashurova në atë natë

Fatjon Kaloci
12.11.16
I riu 25 vjeçar, Aljad Bilimani vjen me një tjetër libër poetik. Djaloshi i lindur në Helmës, Skrapar i përmbahet poezisë së thjeshtë dhe të shkurtër duke patur çdo ditë ndjekës dhe pëlqyes së krijimtarisë së tij edhe në rrjete sociale. Libri më i ri një botim i Shtëpisë Botuese "Nacional" mban Titullin " U Dashurova në Atë Natë". Poezia e Alajdit më së shumti merr shtysë nga dhimbja e dashurisë universale. Ndjekim më poshtë disa momente poetike me autorin në disa përzgjedhje tonat.

Corovoda Online