VIDEO: Itali Vogëlushja nga Skrapari rrëfen për Vendlindjen - Jenifer Shabani **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

VIDEO: Itali Vogëlushja nga Skrapari rrëfen për Vendlindjen - Jenifer Shabani

Fatjon Kaloci
13.11.16
Emigrimi prej vitesh mbetet një plagë e shoqërisë shqipëtare e kushtëzuar kjo nga nevojat social - ekonomike që kanë detyruar shumë prej bashkëkombësave të ndërrmarin hapa të nevojshëm për një të ardhme më të mirë. Por trasmetimi i vlerave tek brezat e rinj mbetet me rëndësi kudo që ata ndodhen. Një material i shkurtër video u ngarkua muajin që kaloi Tetor 2016 në rrjetin You Tube ku në Parma, Itali nxësit shqiptarë të shkollës Skanderbeg në festën e qershorit 2016 kishin organizuar një aktivitet. Në Aktivitetin në fjalë edhe vogëlushja Jenifer Shabani u tregon për vendin e Origjinës, Skraparin të pranishmëve. Ndjekim disa sekuenca nga video në fjalë, kujtojmë se video rezulton e ngarkuar në rrjet në Tetor 2016 por aktiviteti i përket festës së 1 Qershorit mes shqipfolsëve të vegjël në shtetin fqinj Itali.

Corovoda Online