UPDATE Bora e parë e 2017 në Skrapar? Parashikimi i ftohtë i motit me Temperatura që do të ndihen si -14 **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

UPDATE Bora e parë e 2017 në Skrapar? Parashikimi i ftohtë i motit me Temperatura që do të ndihen si -14

Fatjon Kaloci
2.1.17
Grafikë Parashikimi 6 Janar 2017 - Skrapari
UPDATE
Kur sot data shënon 3 Janar 2017 ka një përditësim të ri mbi pritshmërinë e rreshjeve të borës. Ka kaluar në 92% parashikimi i gjasës së rënies borë mbi Skrapar por kryesisht kjo do të ndodhi në orët e mbrëmjes së të enjtes 5 Janar 2017
LAJMI I MËHERSHËM
Ndonse viti i ri 2017 tashmë ka ardhur, festa më e kompletuar pritet të ndodh të premten 6 Janar 2017 ku në shërbimet sinoptike parashikohet prani e rreshjeve të borës në Skrapar. Thuajse gjatë gjithë ditës së premte, shërbimet satelitore meteorologjike parashikojnë grinë tipike të qiellit me rreshje bore. Parashikimi me një probalitet 70% nga sot 2 janar 2017 parasheh në Çorovodë temperatura nga - 3 deri në - 14 gradë (si do të ndihen), ndërsa gjatë mbrëmjes së të premtes temperatura mund të arrij deri në - 19 gradë. Sipas Corovoda Online era do të jetë më e ndjeshme gjatë çdo ore të ditës me shpejtësi deri në 6 metër për sekondë. Gjatë së premtes 6 Janar 2017 si total ditor rreshjet në formë bore do të bien në sasinë e afro 4.7 cm. Në pritje nëse do të ndodh kështu të premten e dedikuar për më të vegjlit që festat e fundvitit i presin më të bukura me rreshje bore. Kujtojmë se nga e marta në pasdite e deri të enjten rreshje shiu do jenë prezente në Çorovodë. Rikujtojmë se probabiliteti i këtij parashikimi është 70%. Na ndiqni edhe në Facebook Corovoda Online
Corovoda Online