Skrapari mes 15 Bashkive me projektet më të Mira - IADSA shpall financimin edhe për projektin e Bashkisë Skrapar **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skrapari mes 15 Bashkive me projektet më të Mira - IADSA shpall financimin edhe për projektin e Bashkisë Skrapar

Fatjon Kaloci
10.3.17
Këtë të premte 10 Mars 2017 në një aktivitet të mbajtur në mjediset e Ministrisë së Financave iu dorëzua kreut të Bashkisë Skrapar N.Spahiu në shenjë simbolike Financimi që do të ketë Bashkia Skrapar në kuadër të Programit IADSA. Në gjithë Shqipërinë afro 15 projekte arritën rezultatet më të larta të vlerësimit të projekt propozimeve nga shumë bashki të vendit ku 15 prej tyre siguruan financimin. IADSA nënkupton gërmëzimin e inisiativës Italian - Albanian Debt for Development. Në takim krahas drejtuesve bashkiakë ishin të pranishëm edhe Ambasadori Italian Alberto Cutillo Ministri i Financave Arben Ahmetaj etj.
Corovoda Online