Skrapar dhe Poliçan - Fundjava e Bluve - 3 ngjarje rregjistrohen nga Policia Lokale **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skrapar dhe Poliçan - Fundjava e Bluve - 3 ngjarje rregjistrohen nga Policia Lokale

Fatjon Kaloci
10.4.17
Fundjava që lamë pas, përkoi me së paku 3 ngjarje zyrtare të ndodhura në Bashkitë Poliçan dhe Skrapar që janë nën juridiksionin e një komisariati të vetëm atij të Skraparit. Informacioni zyrtar:
Më herët:
Në Poliçan në datë 07 prill 2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, për dy shtetas 74 e 23 vjeç, banues në fshatin Paraspuar, Poliçan, pasi dyshohet se i kanë dëmtuar 35 rrënjë qershi dhe kanë kanosur një shtetas, 80 vjeç banues në fshatin Paraspuar.
Më herët:

Më datë 07  prill 2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor
Berat, për një shtetas 38 vjeç, pasi dyshohet se i ati i tij një shtetas 75 vjeçar ka bërë kallëzim ndaj tij pasi në banesë, ka ushtruar dhunë fizike ndaj tij.
Më herët:
Më datë 07 prill 2017, gjatë natës, në lagjen “Çlirim”, Çorovodë në një garazh dy shtetas i kanë vjedhur një 62 vjeçari një motor tip “Jamaha” dhe disa vegla pune marangozi. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. - përfundon njoftimi zyrtar i Policisë
Corovoda Online