Për inat të pronave - Koritë, Skrapar - I pret 90 pemë arrore - Në Prokurori një shtetas **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Për inat të pronave - Koritë, Skrapar - I pret 90 pemë arrore - Në Prokurori një shtetas

Fatjon Kaloci
14.6.17
Burime zyrtare citojnë një konflikt për çështje pronësie në fshatin Koritë, Skrapar ka gjeneruar një vepër penale. Sipas raporteve 2 të afërm ndodheshin në një konflikt pronësie për një tokë më këtë fshat. Raporte të Prokurorisë Berat citojnë se në 13 qershor 2017 janë depozituar materialet hetimore për një 76 vjeçar pasi dyshohet se në shenjë hakmarrje i ka prerë afro 90 fidanë pemë arrë të afërmit të tij, një 56 vjeçari. Të dy shtetasit banonin në komunën Dajt, Tiranë. Korita është një fshat i vogël pjesë e njësisë administrative Qënder në Skrapar
Corovoda Online