Peshqit **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Peshqit

Fatjon Kaloci
19.9.17
Parashikimi i muajit Shtator per te lindurit mes datave 20 shkurt - 20 mars nën shenjën e Peshqve.

Në dashuri do jeni instiktiv dhe pasionante, por shpesh disa reagime do ti merrni me shume nxitim gabim. Shijoni realitetin dhe mos i vendos ndjenjat gjithnje te parat. Disa gjera që mund tju vezdisin jane thjesht gjykimet tuaja dhe nuk ndikojne ne cift, mos i stermadho ndjenjat. Tek shëndeti lodhja muskulare do shihet me shpesh kete muaj tek peshqit. Rekomandohet shetitje ne ajer te paster, det a mal se mund te keni probleme me zerin por edhe ngarkesa psikike. Veshja e ketij muaji duhet te jete dyngjyrshe. Edhe kostumet ju bejne pune. Ky muaj me perjashtim te dhjeteditshit te dyte do ju japi ca ndjenja lodhje apo merzie, nervozizëm qe kryesisht ju vjen nga ata qe po bashkepunoni. Keshillohet ti shtrengosh dhembet, te besh sikur po i duron, ndonse ti e di qe duhet tu largohesh atyre disi, por me diplomaci. Keshillohet te dhtrengosh me durim dhembet pas afro 1 muaj e gjysëm ngazëllim dhe ndjesie te mire qe per fat te keq mbaroi. Probleme burokratike dhe organizative. Ndrysho me vehten por mos u dekurajo. Sa gjera te behen mire per ty, te duhet te harrosh kush te ndihmon se perseri po ai do te rrezoj. Tek paraja do keni probleme nese keni fatura apo kredi e keste. Mund te keni tensione ne procedura. Mendoni se te jesh mire psikologjikisht eshte me mire sesa financiarisht. Por shpenzoni per te larguar mendjen. Duro dhe prit sa gjerat te vijne ne favorin tend. Duhet fare pak, por mos bej gabimet e ketyre dy muajve.