Futboll - Skrapari mundet ndaj Devollit me Rezultatin tenistik 7 me 1 **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Futboll - Skrapari mundet ndaj Devollit me Rezultatin tenistik 7 me 1

Fatjon Kaloci
29.10.17
Java e pestë e Kategorisë së dytë në futboll ka shënuar humbjen e Skraparit në një ndeshje të vlefshme për Grupin B në Kategorinë e dytë. Sfida Devolli - Skrapari përfundoi me rezultatin 7 - 1 në ndeshjen që këtë të dielë 29 tetor 2017. Skrapari nuk ka patur deri tani asnjë rezultat pozitiv çka e lë atë deri tani në fund të tabelës së klasifikimit. Shohim më poshtë rezultatet dhe klasifikimin për grupin tonë pas takimeve të sotme:
Rezultatet 29 Tetor 2017:
Oriku 4-0 Delvina
Gramozi 2-1 Këlcyra
Elbasani 2-1 Domosdova
Devolli 7-1 Skrapari
Tepelena 0-1 Butrinti
Memaliaj 0-5 Albpetrol
Maliqi 1-0 Përmeti
Renditja e deritanishme e Grupit B:
1.Elbasani 13 Pikë
2.Orikumi 12 Pikë
3.Butrinti 11 Pikë
4.Maliqi 10 Pikë
5.Delvina 9 Pikë
6.Këlcyra 9 Pikë
7.Devolli 8 Pikë
8.Albpetrol 7 Pikë
9.Gramozi 7 Pikë
10.Tepelena 6 Pikë
11.Përmeti 3 Pikë
12.Domosdova 3 Pikë
13.Memaliaj 3 Pikë
14.Skrapari 0 Pikë