Këlcyra "rreh" Skraparin me pesëshe. Përfundon 5:0 takimi Këlcyra - Skrapari **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Këlcyra "rreh" Skraparin me pesëshe. Përfundon 5:0 takimi Këlcyra - Skrapari

Fatjon Kaloci
1.10.17
U nis me rezultat negativ Kampionati i Kategorisë së Dytë për Skraparin. Kështu sfida Këlcyra - Skrapari e luajtur në 14:30 këtë të dielë 1 Tetor 2017 u mbyll me rezultatin 5-0.
Edhe në statistika Këlcyra pritej të fitonte në këtë takim. Statistikisht në vite rezultatet e përballjeve mes Këlcyrës dhe Skraparin kanë patur rezultate jo të kënaqshme për Skraparin. Konkretisht:
30 Shtator 2012 - Sfida Këlcyra - Skrapari 0:0
10 Mars 2013 - Sfida Skrapari - Këlcyra 1:1
27 Tetor 2013 - Sfida Skrapari - Këlcyra 1:3
23 Mars 2014 - Sfida Këlcyra - Skrapari 2:1
23 Tetor 2016 - Sfida Këlcyra - Skrapari 6:2
26 Shkurt 2017 - Sfida Skrapari - Këlcyra 1:0
1 Tetor 2017 - Sfida Këlcyra - Skrapari 5:0

Ndeshjet e Javës së Parë për grupin B në Kategorinë e Dytë dhanë këto rezultate:
Domosdova 0-3 Delvina
Këlcyra 5-0 Skrapari
Oriku 1-2 Butrinti
Gramozi 0-0 Albpetrol
Elbasani 4-1 Permeti
Devolli 2-2 Maliqi
Tepelena 2-0 Memaliaj

Corovoda Online