Sport - Mbyllet Java e 3të e Kategorisë së Dytë. Gramozi mposht Skraparin. Rezultatet dhe Klasifikimi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Sport - Mbyllet Java e 3të e Kategorisë së Dytë. Gramozi mposht Skraparin. Rezultatet dhe Klasifikimi

Fatjon Kaloci
15.10.17
Para pak minutash është mbyllur Java e tretë e Takimeve të Kategorisë së Dytë në Futboll. Në Grupin B Skrapari pësoi një tjetër humbje në përballje me ekipin e Gramozit. Ndeshja Gramozi - Skrapari përfundoi me rezultatin 4 - 0. Edhe kjo sfidë e treta deri tani, nuk i ka dhurur pikë në tabelë Skraparit që renditet i fundit me 0 pikë deri tani së bashku me 2 ekipe të tjera që kanë po zero pikë. Gjithësesi shumë javë ka deri në fund të kampionatit, Tifozat vendas janë të zhgënjyer por nevojitet mbështetje për ekipin lokal tonin.  Po këtë të dielë 15 Tetor 2017 u luajtën edhe takimet e tjera të Grupit Tonë. Shohim rezultatet e sotme:
JAVA E 3TË 15.10.2017
KËLCYRA - DELVINA (2:0)
ORIKU - DOMOSDOVA(2:1)
GRAMOZI-SKRAPARI (4:0)
ELBASANI - BUTRINTI (1:1)
DEVOLLI - ALBPETROL (1:0)
MEMALIAJ - MALIQI (0:1)
TEPELENA - PËRMETI (2:0)

RENDITJA PAS JAVËS SË TRETË PËR GRUPIN B
1. KËLCYRA 9 PIKË
2. ELBASANI 7 PIKË
3. BUTRINTI 7 PIKË
4. MALIQI 7 PIKË
5. DELVINA 6 PIKË
6. ORIKU 6 PIKË
7. TEPELENA 6 PIKË
8. DEVOLLI 4 PIKË
9. GRAMOZI 4 PIKË
10. PËRMETI 3 PIKË
11. ALBPETROL 1 PIKË
12. DOMOSDOVA 0 PIKË
13. MEMALIAJ 0 PIKË
14. SKRAPARI 0 PIKË

Corovoda Online