Sport - Përfundojnë Takimet e Javës së 8 / K2 B - Rezultatet dhe Klasifikimi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Sport - Përfundojnë Takimet e Javës së 8 / K2 B - Rezultatet dhe Klasifikimi

Fatjon Kaloci
19.11.17
Është mbyllur edhe java e tetë e takimeve futbollistike të Kategorisë së Dytë për Grupin B. Skrapari udhëtonte këtë javë ndërsa pësoi humbje në takimin me Përmetin. Ndeshja Përmeti - Skrapari u mbyll me rezultatin 2:0. Po sot u luajtën edhe takimet e tjera në Grupin tonë. Ndeshjet dhanë këto rezultate:

Rezultatee | Kategoria e dytë - B

Elbasani 2 - 0 Delvina
Devolli 2 - 0 Gramozi
Tepelena 1 - 2 Oriku
Memaliaj 3 - 0 Këlcyra
Maliqi 1 - 2 Domosdova
Përmeti 2 - 0 Skrapari
Albpetrol 2 - 0 Butrinti

Renditja | Kategoria e dytë - B

Kategoria e dytë - Grupi B - Klasifikimi i deritanishëm
Poz Skuadra Pikët Ndeshje Fitore Barazime Humbje Shënuar Pësuar Diferenca Tavolinë
1 Elbasani 20 8 6 2 0 15 3 12 0
2 Oriku 18 8 6 0 2 18 9 9 0
3 Albpetrol 16 8 5 1 2 17 2 15 0
4 Delvina 15 8 5 0 3 17 13 4 0
5 Devolli 15 8 4 3 1 16 7 9 0
6 Butrinti 14 8 4 2 2 12 8 4 0
7 Maliqi 13 8 4 1 3 11 10 1 0
8 Këlcyra 10 8 3 1 4 11 9 2 0
9 Tepelena 10 8 3 1 4 8 14 -6 0
10 Gramozi 7 8 2 1 5 8 11 -3 0
11 Domosdova 7 8 2 1 5 8 13 -5 0
12 Permeti 6 8 2 0 6 8 17 -9 0
13 Memaliaj 6 8 2 0 6 5 17 -12 0
14 Skrapari 4 8 1 1 6 6 27 -21 0
© Corovoda Online