Sport - Përjashtohet Këlcyra në k2/B - Shuhet Humbja e ndeshjes së parë / Klasifikimi **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Sport - Përjashtohet Këlcyra në k2/B - Shuhet Humbja e ndeshjes së parë / Klasifikimi

Fatjon Kaloci
16.12.17
Ndryshim në klasifikimin e Kategorisë së Dytë Grupi B, pas përjashtimit të ekipit të Këlcyrës. Të gjitha takimet e luajtura me Këlcyrën në këto 11 javë janë "zeruar" dhe si rrjedhojë Klasifikimi ka pësuar ndryshime. Takimi i parë i këtij sezoni mes Këlcyra - Skrapari që u luajt asokohë në 1 tetor 2017 përfundoi me rezultatin 5:0 por kjo nuk ka asnjë vlerë tashmë. Nga 14 Skuadra Grupi B do të vijoj me 13 tashmë, ku çdo përballje me Kalendarin ku ekipet që do të duhej të luanin me Këlcyrën do të mbeten pushim. Klasifikimi i momentit kur nesër e dielë 17 dhjetor 2017 luhet Java e 12-të dhe do të ketë ndryshime, momentalisht paraqitet si:
Klasifikimi i Javës së 11-të:
1.Albpetrol 25 Pikë
2.Elbasani 24 Pikë
3.Orikum 22 Pikë
4.Butrinti 20 Pikë
5.Delvina 18 Pikë
6.Maliqi 17 Pikë
7.Devolli 16 Pikë
8.Domosdova 13 Pikë
9.Tepelena 13 Pikë
10.Përmeti 6 Pikë
11.Memaliaj 6 Pikë
12.Gramozi 5 Pikë
13.Skrapari 4 Pikë


Ndërsa Alpetrol nuk do luaj, ndeshjet që do luhen nesër në orën 14:00 e dielë 17.12.2017 do jenë:
Domozdova - Butrinti
Oriku - Përmeti
Gramozi - Maliqi
Elbasani - Memaliaj
Devolli - Tepelena
Delvina - Skrapari


Corovoda Online