Sport - Skrapari "mposhtet" në Sarandë - Përfundon takimi Butrinti - Skrapari Rezultatet e K2 / B **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Sport - Skrapari "mposhtet" në Sarandë - Përfundon takimi Butrinti - Skrapari Rezultatet e K2 / B

Fatjon Kaloci
10.12.17
Java e 11-të e shtyrë për shkak të kushteve meteorologjike që cënuan Shqipërinë e një jave më parë u luajt sot e dielë 10 dhjetor 2017. Skrapari udhëtonte drejt Sarandës ku u luajt Takimi Butrinti - Saranda. Korrespodenti i Sarandaweb, L.D. tha më herët për Corovoda Online se takimi u mbyll me një pjesë të parë 1-0 dhe krejt takimi u mbyll me rezultatin 4 - 1. Webi Lokal i Sarandës në rrjetin social trasmetoi LIVE takimin.
Po sot u luajtën takimet e tjera të Grupit B në K2.
Takimet e sotme dhanë këto Rezultate:
Albpetrol - Domosdova 2:0
Tepelena - Elbasani 0:1
Maliqi - Oriku 0:0
Devoll - Delvina 2:1
Butrinti - Skrapari 4:1
Memaliaj - Gramozi 2:1
Përmeti - Këlcyra 1:1
Në fund të javës së 11 Klasifikimi i Corovoda Online jepet si më poshtë:

Renditja | Kategoria e dytë - B

Kategoria e dytë - Grupi B - Klasifikimi i deritanishëm
Poz Skuadra Pikët Ndeshje Fitore Barazime Humbje Shënuar Pësuar Diferenca Tavolinë
1 Albpetrol 25 11 8 1 2 25 5 20 0
2 Oriku 25 11 8 1 2 27 12 15 0
2 Elbasani 25 11 7 4 0 18 5 13 0
4 Butrinti 22 11 6 2 3 20 12 8 0
5 Devolli 19 11 5 4 2 21 12 9 0
6 Delvina 18 11 6 0 5 22 16 6 0
7 Maliqi 17 11 5 2 4 16 14 2 0
8 Këlcyra 17 11 5 2 4 16 11 5 0
9 Tepelena 13 11 4 1 6 11 16 -5 0
10 Domosdova 13 11 4 1 6 11 15 -4 0
11 Memaliaj 9 11 3 0 8 8 26 -18 0
11 Gramozi 8 11 2 2 7 10 16 -6 0
13 Permeti 7 10 2 1 8 10 23 -13 0
14 Skrapari 4 11 1 1 9 10 39 -29 0