"Sharra" zbret në Kakrukë - Një tjetër ngjarje rregjistrohet në Skrapar **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

"Sharra" zbret në Kakrukë - Një tjetër ngjarje rregjistrohet në Skrapar

Fatjon Kaloci
4.5.18
Ky muaj Maj në Kakrukë, Skrapar mesa duket ka ardhur me "sharrën në brez".  Ndërsa në fillim të muajit sipas një informacioni zyrtar gjatë natës së ditës së parë të majit 2018, në fshatin Kakruk, një shtetasi 56 vjeçar, i kanë dëmtuar 73 pemë frutore (25 vjeçare).

Por pas lajmit të publikuar edhe në versionin tonë social facebook Corovoda Online mesa duket një tjetër ngjarje ky "viktima" ka qënë këtë herë, jo "qershia" por "hardhia". Sipas raportit zyrtar, dje, në datë 03 Maj 2018, gjatë natës, në fshatin Kakruk, një shtetasi 58 vjeçar, banues në Kakruk, i kanë prerë 77 rrënjë hardhi (10 vjeçare).
Nuk dihet nëse dy lajmet kanë të bëjnë me njëra tjetrën por ajo që tingëllon habitshëm është se objekt i këtyre veprimeve kanë qënë vreshtoret disa vjeçare apo pemtoret.
©Corovoda Online / Imazhi Arkiv / Pamje nga Kakruka