Vajza nga Skrapari fiton Kurorën e Miss Intercontinental Albania 2018 - FOTO / VIDEO **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Vajza nga Skrapari fiton Kurorën e Miss Intercontinental Albania 2018 - FOTO / VIDEO

Fatjon Kaloci
13.8.18
Amela Kadiu - Përpunim Grafik Corovoda Online
Ajo quhet Amela Kadiu dhe do të përfaqësoj Shqipërinë në Argjentinë në spektaklin Miss Intercontinental 2018. Vajza nga Skrapari u shpall këtë fundjavë fituese e çmimit të madh në eventin që mbahet për herë të parë në Shqipëri dhe që këtë vit u zhvillua në Shëngjin. Menjëherë pas fitores Amela tha se ndihej krenare për çmimin dhe se besonte se do të arrij rezultat në Argjentinë. Ajo tha se pretendonte maksimumi deri në 3 vendet e para që në fillim të eventit por se nuk e priste të fitonte çmimin e parë. Një video pasqyroi fillimisht në rrjetin instagram disa momente të shpalljes së Miss Intercontinental Albania 2018 ndërsa Corovoda Online publikon këto momente në vijim. Corovoda Online i uron suksese bukuroshes së Skraparit Amela Kadiu. Ju po ndiqni Corovoda Online, shtëpinë më të madhe të lajmit lokal në Skrapar. Eventi u mbajt këtë fundjavë 11 gusht 2018 në Shqipëri.