Sport - I riu nga Skrapari: Kontratë e re profesionale me PAOK **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Sport - I riu nga Skrapari: Kontratë e re profesionale me PAOK

Fatjon Kaloci
29.8.20


I riu me vendlindje nga Skrapari Mario Sinanaj, së fundmi ka nënshkruar një kontratë profesionale me PAOK, ndërsa luan me K17. I riu ka lindur në 16.01.2004 në Skrapar. Në 2014 ai erdhi nga Trikala për në Akademinë e PAOK ku spikat për aftësitë mbrojtëse në fushë dhe përdorues shumë i mirë i këmbës së majtë. Me gjatësi trupore 171 cm, dhe parametra të mirë fizik i riu spikat edhe për personalitetin e fortë. Që prej 2014 luan me PAOK ndërsa më herët ka luajtur me A.Karakousi Trikala.