Lamtumirë Dr.Esati! Ndahet nga jeta në moshën 72 vjeçari dr.Esat Pashaj -->

Kategoria e gjetur

Iklan Semua Halaman

Lamtumirë Dr.Esati! Ndahet nga jeta në moshën 72 vjeçari dr.Esat Pashaj

Fatjon Kaloci
5.10.20

Është ndarë nga jeta në moshën 72 vjeçare, mjeku i njohur i Skraparit dr.Esat Pashaj. Doktor Esati, siç thërritej ngahera nga kolegët dhe banorët e qytetit, nuk mundi dot të mposhtëte një sëmundje, prej së cilës ndodhej i shtruar në terapi intesive në një spital shtetëror në Tiranë prej 9 ditësh. I prekur nga coronavirus në një stad të avancuar, mjeku nuk mundi dot t'ja dilte sfide ku orëve të para të së hënës 6 tetor 2020 ndërroi fatkeqësisht jetë. Dr.Esat Pashaj lindi në Skrapar në 16.05.1948. Ai mbaroi studimet e larta në mjekësi dhe punoi në Spitalin Bashkiak Skrapar, ku mbante edhe detyrën e nëndrejtorit të këtij spitali. Mjeku i nderuar ishte anëtar i Këshillit Bashkiak Skrapar.  Corovodaonline shpreh ngushëllimet e rastit familjarëve, miqve e kolegëve të doktorit të mirë e të urtë që do të mbes mes kujtimesh ngaherë, mes nesh!