Reagon i afërmi - Berisha publikon mesazhin e denoncuesit nga Skrapari **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Reagon i afërmi - Berisha publikon mesazhin e denoncuesit nga Skrapari

Fatjon Kaloci
13.8.21

Reagon i afërmi - Berisha publikon mesazhin e denoncuesit nga Skrapari. Arrestimi i një shtetasi nga fshati Grevë pak ditë më parë nga policia për cannabis sativa, ka sjellë një tjetër reagim nga ajo që Berisha, e quan "qytetari dixhital". Sipas postimit të faqen facebook, Sali Berisha ka kërkuar nga autoriteti i Avokatit të Popullit bërjen publike të hetimit mbi një denoncim të bërë.

Postimi i plotë

Narkobandite keqtrajtojne shtazerisht ne banesen e tij qytetarin! I thyejne doren dhe kemben. Me pare e kane larguar nga puna sepse ishte ne komisionin e votimit.I bej thirrje Avokatit te Popullit te hetoje dhe te beje publik hetimin e tij per kete dhune fizike shtazore ndaj shtetait L Shalari! sb

Pershendetje Dr

Do te shqetesoj se me kane arrestuar vellain Lulzim Shallari pa asnje arsye dhe pa asnje mandat nga prokuroria. Vellai ka qene ne gjume dhe e kane marr zvarre. Kane terrorizuar prinderit dhe motren i kane kercenuar.Arsyeja eshte politike sepse nuk votojme kete regjim diktatorial. Te lutem se nuk kam njeri ne Shqiperi.Une jam ne Kanada. Sot ne mengjes doktor ne oren 8 te mengjesit. Ai ishte ne gjume i kane terrorizuar e kane marr zvarre. Jane tromaksur prinderit. Kane bere kontroll asgje nuk kane gjetur. Ne fshatin Greve Skrapar. Eshte politike.E hoqen nga puna sepse ishte ne komision zgjedhor dhe nuk lejoi qe te manipulohen votat. Policet ishin pa uniformen e policise tani sa fole me avokatin dhe me vellain e kane rrahur I kane thyer kemben dhe doren. Nuk ndjej shtyllen kurrizore tha vellai. Te lutem doktor ndonje gazetar ose televizion e kane masakruar vellain