Zjarret: Policia e Skraparit ndalon një shtetas të dyshuar si autor. Në kërkim një person i dytë - Video **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Zjarret: Policia e Skraparit ndalon një shtetas të dyshuar si autor. Në kërkim një person i dytë - Video

Fatjon Kaloci
11.8.21


Një shtetas 35 vjeçar nga Vëndresha u arrestua nga Policia pasi dyshohet si autor i një zjarrëvënie - tha policia në një njoftim. Si pasojë e zjarrit janë djegur sipërfaqe të konisderueshme me pyje dhe bimësi të ndryshme. Po sipas policisë, edhe një person tjetër një 44 vjeçar nga Tirana, është shpallur në kërkim pasi dyshohet si autor i një zjarrëvënie në Malin e Tomorrit. Më herët, gjatë ditës së djeshme një vatër zjarri ra në afërsi të fshatit Therepel