Skrapari nis me barazim ndeshjen e parë për Kategorinë e tretë të Futbollit **COPY** -->

Baneri Kryesor Siper

Skrapari nis me barazim ndeshjen e parë për Kategorinë e tretë të Futbollit

Fatjon Kaloci
8.12.21

Mes 8 ekipeve të vetme të Kategorisë së Tretë 2021/2022 këtë vit luan edhe Skrapari. Ndeshja e parë e luajtur të martën 7 dhjetor 2021 u mbyll me barazimin 2 me 2, në sfidën që u luajt në Kamëz mes Skraparit dhe Osumit. Po në këtë datë u luajt edhe ndeshja tjetër e kësaj kategorie, Valbona - Drini që u mbyll me rezultatin 7 me 4. Tetë ekipet që luajnë në Kategorinë e Tretë janë:

  1. Valbona
  2. Skrapari
  3. Osumi
  4. Delvina
  5. Spartaku
  6. Eagle 
  7. AF Elbasani
  8. Drini

Takimet e kësaj jave do të jenë:

9 dhjetor 2021 ora 11:30

Delvina AK Eagle Football

-

9 dhjetor 2021 ora 09:00

KF Spartaku Tiranë AF Elbasani

-

7 dhjetor 2021 ora 11:30

KF Skrapari KF Osumi

2 - 2

7 dhjetor 2021 ora 10:30

FK Valbona Tropojë KF Drini 2004

7 - 4

Ndërsa takimet e javës së ardhshme janë:

17 dhjetor 2021 ora 11:30KF Osumi Delvina-
17 dhjetor 2021 ora 09:00KF Drini 2004 AF Elbasani-
14 dhjetor 2021 ora 11:30FK Valbona Tropojë KF Skrapari-
14 dhjetor 2021 ora 09:00AK Eagle Football KF Spartaku Tiranë-
Kujtojmë se të gjitha takimet luhen në Kamëz, pranë qëndrës stërvitore të ekipeve kombëtare.