• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Edmond Dalipi reagon kunder Bashkise Corovode: Nuk shtyhet më me premtime

29-09-2011 Ne nje te perditshme sportive shqipetare "Sport Ekspres" ka reaguar me deshperim traineri i ekipit te Skraparit Edmond Dalipi ndaj Bashkise Corovode. Ne nje shkrim te sotem ne kete perditshme qe mban titullin "Jemi Skuader, nuk jemi Cete." nje prej futbollisteve te Skraparit (citohet nga Sport Ekspres) ti jete drejtuar trainerit se "Nuk dalim më me kete lloj stervitje". Nder te tjera ne shkrimin e sotem citohet:
"Arsyeja është e thjeshtë: askush nga Skrapari – bashkia, jo e jo – nuk hedh asnjë qindarkë për të marrë një fushë me qera ku djemtë e Dalipit të ushtrohen me topin, “veglën” e pashmangshme për të luajtur lojën së cilës i janë përkushtuar. Në këto kushte, edhe trajneri Edmond Dalipi është i dëshpëruar: “Nuk ka ç’t’u them futbollistëve. Nuk mund të shtyhet më me premtime. Bashkia duhet të shtrydhë burimet e veta, por dhe bëjë përpjekje për të afruar donatorë, të cilët kam mendimin se nuk duhet t’I mungojnë një skuadre si Skrapari. Unë jam në gjendje të bëj diferencën e një skuadre të Superiores me një të kategorisë së Parë, por edhe në këtë kategori nuk ma do mendja se mund të ketë ekip me kushte si yni”.
Reagimi vjen vetem 2 dite perpara takimit te radhes qe e pret Skraparin kete te shtune ku ne Corovode do te luaj me Lushnjen Ndersa ne fillim te kesaj jave institucioni vendor shpalli "100 ditet e suksesit" te pare te ketij sezoni.
Corovoda On line (Imazhi Foto Web)

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA