• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Perfundon pergjithnje: E diela e fundit e Korrida dhe demave e toreadoreve ne Barcelone

23-09-2011 Kjo e diele 25 shtator 2011 do te jete edhe e diela e fundit ku do te mbahet mend zhvillimi i gares se Korrides me demat e famshem qe vertiten ne rruge, apo toreadoreve me shigjeta qe sfidojne para publikut. Parlamenti rajonal i Barcelones vendosi bllokimin perfundimtar te Korrides ne fillim vit 2012 dhe duke qene se kjo e diele eshte e fundit kur do te shijohet "adrenalina" e Korrida interesimi i njerezve ka qene stratosferik. Nje bilete per korriden e fundjaves ka shkuar ne rreth 1 500 - 1 600 euro citojne mediat spanjolle. Reagimet per mos zhvillimin me te ketyre garave nisen qe ne vitin 2010 kur shume persona protestonin per lejimin e kesaj gare ku toreadore mbeteshin te vrare apo persona te lenduar. Edhe shoqatat e mbrojtjes se kafsheve reaguan per keq trajtim te demave me heret.
Corovoda On line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA