• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2018
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 476 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 271 BANORË

Greqi. Shqiptari "rremben" cmimin e pare. Per te tretin vit "Tris" Kapelja e Arte 2013 per 31 vjecarin shqiptar

"Kapelja e Artë", një event i përvitshëm mbi Gastronominë Moderne që zhvillohet në Greqi konsiderohet si cmimi me i lartë per Kuzhinierët në shtetin fqinj. Javën që lam pas, në 11 mars ne Ceremoninë finale të edicionit 2013 të mbajtur ne Athine, Renato Mekolli do te shpallej fitues i cmimit te madh. Ne konkurim morren pjese 225 kandidatura pretenduese per titullin. Fillimisht, Mekolli u seleksionua ne 20 me te mire nga ku me pas do te fitonte Cmimin e Pare si "Kapelja e Arte 2013".  Kjo nuk eshte hera e pare ku 31 vjecari shqiptar i gezohet ketij cmimi. Mekolli, i lindur ne Fier por qe jeton dhe punon prej disa vitesh ne kryeqytetin grek Athine, e ka fituar te njejtin cmim edhe 2 edicione me pare. Vite me pare, si shume emigrante Mekolli do ta niste "jeten greke" fillimisht si pjatalares ne resorant ndersa u pikas nga nje Gastronom i njohur francez duke i sherbyer si shtyse per te vijuar ne Artin e Kuzhines. Aktualisht ai punon ne nje prej resoranteve me te njohur ne Athine.dhe ne shume artikuj te mediave nderkombetare qe flasin per te, kritika shpreh vleresime pozitive.
F.Kaloci
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

NËN AXHENDË

8 Gusht - 76 vite nga Krijimi i BRASH, Lirzë, Helmës Skrapar
15 Gusht - 8 vite krijim i blogut lokal Corovoda Online
15 Gusht - Në promemorie kjo përkon me një ndër aksidentet e rënda të ndodhura në skrapar. Në Grepckë, 6 të rinj humbën jetën pasi një mjet me të cilin udhëtonin ra në brendësi të Kanionit Osum
19 Gusht - Në Zaloshnje, mbahet festa e zonës
20 Gusht - 74 vite nga Krijimi i Brigadës 16 Therepel, Skrapar
21 Gusht - Sivjet është Ditë pushimi në Shqipëri përkon me festë fetare.
22 Gusht - Dita Zyrtare e Pelegrinazhit Bektashi në Kulmak
23 Gusht - 83 vite nga rënia e heroit Riza Cerova
25 Gusht - Mbyllet zyrtarisht Pelegrinazhi Bektashi në Kulmak, Skrapar
25 Gusht - 26 Vite nga Greva e Poliçanit, Greva e parë Sindikaliste në Shqipëri
27 Gusht - 41 vite nga ndarja nga jeta e heroit Zylyftar Veleshnja
27 Gusht - Kjo datë konsiderohet si datë e krijimit të Kooperativës së parë në Skrapar, e cila u krijua në Vërzhezhë Skrapar në 1955

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA