• COROVODA ONLINE PUBLIKON TË DHËNAT E POPULLSISË DERI NË 1 JANAR 2019
  • NË SKRAPAR BANOJNË GJITHËSEJ 17 343 BANORË
  • NË POLIÇAN BANOJNË GJITHËSEJ 17 174 BANORË

Greqi. Shqiptari "rremben" cmimin e pare. Per te tretin vit "Tris" Kapelja e Arte 2013 per 31 vjecarin shqiptar

"Kapelja e Artë", një event i përvitshëm mbi Gastronominë Moderne që zhvillohet në Greqi konsiderohet si cmimi me i lartë per Kuzhinierët në shtetin fqinj. Javën që lam pas, në 11 mars ne Ceremoninë finale të edicionit 2013 të mbajtur ne Athine, Renato Mekolli do te shpallej fitues i cmimit te madh. Ne konkurim morren pjese 225 kandidatura pretenduese per titullin. Fillimisht, Mekolli u seleksionua ne 20 me te mire nga ku me pas do te fitonte Cmimin e Pare si "Kapelja e Arte 2013".  Kjo nuk eshte hera e pare ku 31 vjecari shqiptar i gezohet ketij cmimi. Mekolli, i lindur ne Fier por qe jeton dhe punon prej disa vitesh ne kryeqytetin grek Athine, e ka fituar te njejtin cmim edhe 2 edicione me pare. Vite me pare, si shume emigrante Mekolli do ta niste "jeten greke" fillimisht si pjatalares ne resorant ndersa u pikas nga nje Gastronom i njohur francez duke i sherbyer si shtyse per te vijuar ne Artin e Kuzhines. Aktualisht ai punon ne nje prej resoranteve me te njohur ne Athine.dhe ne shume artikuj te mediave nderkombetare qe flasin per te, kritika shpreh vleresime pozitive.
F.Kaloci
©Corovoda On Line

Autentik!

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

PËR KONTAKT - EMAIL: corovodaonline@post.com

Mbështetje

Këtu mund të jetë Njoftimi yt

PERSONALITETI 2018 PËR SKRAPARIN

skrapari në fletë

Reklama Online

loading...

skrapari në fletë

NAVIGON

breakingnews
www.bashkiaskrapar.gov.al www.albrafting.com www.visitskrapar.com

HAPËSIRË PËR REKLAMA APO NJOFTIMET TUAJA